Kategorie:

Modele anatomiczne nie jedynie do nauki anatomii, lecz także weterynaryjne.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Modele anatomiczne możemy kupić w specjalnych sklepach. Ale nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których uczą się przyszli lekarze oraz poznają anatomie. Występują także modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest nadzwyczaj ogromny. Najbardziej powszechne są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • nowych metod RKO
  • bandażowania
  • nakłuć żylnych w paru miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można naprawdę dużo się nauczyć. Możemy i kupić ale i absolutnie tąż np łapkę psa do edukacje robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Są one bardzo dokładnie odwzorowane, dzięki czemu student w prosty sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją wiedzę. Osteoporoza, myślicie, że to choroba tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które pokazują proces choroby również jego etapy u kota. Składa się on w sumie z 4 modeli.

Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim formami jak ścięgna itd. Kolejne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do poziomu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do także niezwykle ciekawych również niezwykłych. Co łączą: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą także zaopatrzony jest w zaczep i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle ciekawie wykonane również dają możliwość przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie perfekcyjnego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej. Posiadają także ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa zlokalizować w pewnym miejscu oraz nauczyć się wykonywać zabiegi.
Właśnie jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt mogą być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i aby opisać ich szczegóły powinno się je powiększyć. Takim modelem może być wzór głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Odzwierciedla on formy aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne powiększane to np mrówka 30x powiększona. Idealnie nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Barwne modele anatomiczne możemy kupować np jak typ stopy konia. Występuje on w paru wzorach i jest zrobiony jako projekt 3d. Jak uważamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się także szczególnie dużym zainteresowaniem. Wybór jest rzeczywiście imponujący. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam pasują wciąż możemy złożyć prywatne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są wykonywane dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak mieć, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Zawsze wybierajmy sprawdzone i promowane sklepy, które są od lat na polskim rynku.