Kategorie:

Czym się kierować, by wybrać najwłaściwsze modele anatomiczne?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Modele anatomiczne są coraz szczególnie znane w wielu miejscach. Umiemy je spotkać w szpitalach, przychodniach na uczelniach czy na kursach. Modele anatomiczne nie tylko służą do wiedzy, a także do tłumaczenia pacjentów. Jak wyselekcjonować najodpowiedniejsze modele anatomiczne? Tutaj oczywiście musimy kierować się swoją kwalifikacjami także opisać konkretnie co musimy. Najważniejszą myślą są modele anatomiczne odpowiednich wielkości. Dzięki nim będzie prościej poznać anatomię i zauważyć jak prezentuje się rzeczywisty układ np. kości u mężczyzny. Doskonałym dowodem są model anatomiczna czaszki człowieka wraz z mięśniami. Jest zatem klasyczny przykład odwzorowania perfekcyjnej repliki twarzy pana z zachowaniem wszelkich nawet najdrobniejszych szczegółów. Również szczególnie znaczące zaangażowanie przykuwają modele anatomiczne kształtów mięśniowych, które są naturalnych rozmiarów. Są one zupełnie elastyczne dzięki czemu umiemy je bezpośrednio składać i rozkładać. Ich liczba składników jest różnorodna i uzależniona jest od jak modele anatomiczne są zbudowane. Może być ich 20 lub więcej. Zajmują one w swoim składzie takie detale gdy np.:

  • czaszkę,
  • mózg (3 części),
  • lewe płuco,
  • przedsionki serca,
  • tchawicę,
  • przełyk,
  • wątrobę z woreczkiem żółciowym,
  • dwunastnicę
  • jelita.

Ja sam zwróciłem wyjątkową uwagę na moduły powiększone jak np. oczy. Umiemy te modele anatomiczne zobaczyć w wielu powiększeniach od 5 krotnego do 10 krotnego. Są one naprawdę znakomicie odtworzone, niczym nie różnią się od zębów człowieka.

Tego rodzaju modele anatomiczne świetnie sprawdzają się dla specjalistów dentystów do nauki na studiach. Możemy napotkać modele anatomiczne, które mają elementy szczęki np. 8 zębów. Często tez możemy napotkać modele anatomiczne, które dzięki rozbudowaniu są bardziej wygodne gdy np. modele anatomiczne układu limfatycznego. Cechuje je toż, że dzięki większym wymiarom możemy dokładnie sprawdzić jak przebiegają nerwy również z czego dobrze taki element się składa. W właściwych warunkach| nie jest toż oczywiste należałoby zastosować mikroskop, a dodatkowo tak na pewno sporu paniom umknęłyby szczegóły. Doskonałym wzorem są też zwiększone kilkukrotnie kosteczki ucha. Tego rodzaju modele anatomiczne służą przede wszystkim| do dla początkujących specjalistów oraz dentystów ale coraz są one w szkołach średnich. Dzięki tego rodzaju nauką możemy przekonać potencjalnych najmłodszych studentów do pójścia na studia medyczne. Modele anatomiczne odpowiedniej trwałości, które dzięki dokładnym doświadczeniom mogą odtworzyć idealne modele jak modele anatomiczne jelit 3d. Jest zatem całkowite odwzorowanie preparatu prosektoryjnego, więc są one wprost w 100% idealne ze wzorem. Warto dlatego kupować modele anatomiczne u solidnych sprzedawców. Jeśli chcemy zdobyć większą ilość np. wykonać zamówienie do gabinetu można zawsze zadzwonić czy napisać aby wynegocjować lepszą cenę. Modele anatomiczne winnym być dokładnie opisane tzn które nas interesują w której ilości także bądź z dostawą. Wówczas możemy żądać jakiś rabat. Za kilka lat modele anatomiczne będą na każdej grupie.